Top shop - pekači za torte

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

3. jul 2006 10:08

Po moje je res tako, kot piše mamamia, saj določenih krem preprosto ne smeš peči. Za pito pa, Veri, je preprosteje, če jo pečeš "po starem". Pri tem pekaču sicer ne vidim druge logike kot to, da pač hkrati pečeš 2 plasti. Me prav zanima, če ima katera izkušnje s tem in kaj bomo izvedele. Kaj hočemo, človek se celo življenje uči, a ne? ZIMA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

3. jul 2006 12:34

Sva z damis že rešili zadevo,preko zasebne pošte. Zdaj je tako daleč, da grem jaz še zase nabavit te pekače, damis bo pa pekla torte na klasičen način, torej najprej testo, potem pa ga bo nadevala s kremo. Ji bo pa s temi pekači toliko lažje, da bo že spekla željeno obliko, ne pa da se na primer za kroglo matra z zlaganjem, izrezovanjem, pečenjem v čem drugem in podobno. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jul 2006 12:51

zima, nisem mislila, da bi pito v tem pekaču pekla, ampak da bi skutno kremo, kakršno damo v pito, dala v to torto, če se slučajno mora pečt s kremo vred. Veri

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

3. jul 2006 16:28

Punce, pečeno, narejeno, zdaj gremo pa pojest! ;) Zadeva je taka, da pečeš zunanji in notranji obod torte, potem pa samo še nafilaš (pečeni in ohlajeno). Bom poročala kako je blo! Urška

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

3. jul 2006 19:46

Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm! Dobro! Biskvit sem naredila kar čokoladen, potem sem pa napojila z mlekom in rumom, premazala notranjost z jagodno marmelado, naložila maline in sladko smetano. Bilo je ........SUPER! Urška

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

3. jul 2006 22:42

Oprosti Veri, sem narobe razumela. Imaš prav, nekatere pite se pečejo hkrati z nadevom. Kaj češ, EMŠO me včasih malo daje ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti